۱۳۸۸ مرداد ۲۴, شنبه

آموزش تهيه آتش سبز براي اعتراض هاي شبانه مخصوصا چهارشنبه سوری!

"تاريخ انقضاي اين روش تا زمان رسيدن به آزاديست و تا آن هنگام هرگاه که شما تصميم به اجراي اين شيوه از مبارزه را براي مقابله با ديکتاتور و ديکتاتوري بگيريد ارزشمند است و جاي تقدير و تشکر فراوان از شما هموطن آگاه و خردمند را دارد. اما توجه داشته باشيد که زمان طلاست. هر چه زودتر، بهتر."
با استفاده از اسيد بوريک (Boric Acid) و الکل صنعتي مي توانيد ماده سوختي جديدي را درست کنيد که با آتش زدن آن شعله آتش شما سبز رنگ شود و از آن براي آتش روشن کردن هاي شبانه در تجمعات استفاده کنيد.
براي تهيه "اسيد بوريک" به فروشگاه هاي لوازم آزمايشگاهي و شيميايي رفته و مقدار چند کيلو اسيد بوريک (به صورت پودر سفيد رنگ) تهيه نماييد. اگر احيانا از شما پرسيده شد براي چه کاري "اسيد بوريک" را لازم داريد بگوييد براي خشک کردن پروانه احتياج دارم!
نوع طبي اسيد بوريک (Medical grade boric acid) که به عنوان ضدعفوني کننده به کار مي رود را هم ممکن است احيانا بتوانيد از داروخانه ها تهيه کنيد.
- همینطور تو گوگل سرچ کنید جاهایی را برای فروش اسید بوریک پیدا خواهید کرد.

طريقه ساخت:
مقدار يک قاشق غذاخوري از پودر "اسيد بوريک" را در يک بطري معمولي الکل صنعتي (الکل چوب) بريزيد و به مدت 5 دقيقه آن را خوب به هم بزنيد و تکان دهيد. کار تمام است. ماده سوختي شما حاضر است!
با آتش زدن اين مخلوط سوختي مشاهده مي کنيد که آتشي با شعله سبز رنگ از آن ساطع مي شود!

در قسمت زير نام عناصري که بر اثر سوختن، شعله رنگي سبز توليد مي کنند آورده شده است. با استفاده از مشتقات اين عناصر تلاش کنيد شايد بتوانيد از طرق ديگر نيز موفق به توليد شعله سبز رنگ براي نشان دادن آتش خشم خود شويد! استاد شيمي دوران دبيرستان ممکن است بتواند در اين زمينه به شما کمک کند:

نماد عنصر ؛ نام عنصر ؛ رنگ شعله در اثر سوختن
B ؛ بور ؛ سبز روشن
Ba ؛ باريم ؛ سبز مايل به زرد (مغز پسته اي)
Cu ؛ نمکهاي غير هاليد مس ؛ سبز زمردي
Cu ؛ نمکهاي هاليد مس ؛ آبي مايل سبز
Mo ؛ موليبدن ؛ سبز مايل به زرد
P ؛ فسفر ؛ سبز مايل به آبي کم رنگ
Pb ؛ سرب ؛ سبز کمرنگ
Sb ؛ آنتيموان ؛ سبز کمرنگ
Te ؛ تلوريم ؛ سبز کمرنگ
Tl ؛ تاليم ؛ سبز خالص
Zn ؛ روي ؛ سبز مايل به آبي

اطلاعات بيشتر به زبان انگليسي:
ويدئوي آموزشي جالب از شعله سبز:

تصاويري از شعله هاي آتش سبز رنگ:
با هم باشيم، آتش را هم گلستان مي کنيم!!!

۹ نظر:

ناشناس گفت...

4 شنبه سوری باید برنامه رو بکشونیم جنوب شهر تا ما جنوب شهریها هم خودی نشون بدیم و انقدر این حکومت شیاد از ما مایه نذاره وبگه قشر پائین با ما هستن

ناشناس گفت...

اسید بوریک برا کشتن ساس و سوسک و ... هم استفاده میشه.

ناشناس گفت...

ایول

ناشناس گفت...

فتوا: برای دورکردن نحوست در سال نو ، هرخانواده ایرانی در شب چهارشنبه سوزی تمثال مبارک مقام عظمای ولایت، استاد مصباح یزدی (ابوالقاتلین) و میمونچه آنان (رئیس جمهور محبوب) را در کنار آتش گذاشته وشعله ها را متبرک نماید. مأجور است انشاء الله.
پسندیده است این فتوا را به اطلاع همه ایرانیان برسانند.

ناشناس گفت...

عالیه!
فقط احتیاط را باید 10 برابر بیشتر از سالهای قبل رعایت کنیم تا کسی آسیب نبینه تا حکومت بهانه دستش نیاد برای کوباندن جنبش سبز.

ناشناس گفت...

این هم یک وسیله خوب برای چهار شنبه سوری، هر پیکانی که به پای یه گارد ویژه و یا یه بسیجی بخوره از دور خارج می شه. با تغییر اسباب بازی ها می شه مشابهش رو ساخت.

http://www.bidorbuy.co.za/item/11529375/80LBS_Pistol_Crossbow_Full_Metal_Body_Alumium_Arrows.html

یا این یکی

http://www.instructables.com/id/bic-pen-cross-bow/

ناشناس گفت...

ایده ای بسیار زیبا و موثر برای چهارشنبه سوری
سلام. اگر این متن را برای دوستانتان ایمیل می کنید، به یاد داشته باشید که اطلاعات فرستده ی قبلی را از ایمیل پاک کنید و امضا یا نشانی هم از خودتان در ایمیلی که می فرستید به جا نگذارید. برای امنیت دیگران ایمیل های دریافت کنندگان را هم در قسمت بی.سی.سی ایمیل خود وارد کنید.

در اوایل شکل گیری ج*ن*بش س*ب*ز ایده ای ارائه شد برای مبارزات مدنی که قرار بود همگان بادکنک های سبز را پر از گاز کنند و به هوا بفرستند. این ایده هم خطرناک بود، و هم از لحاظ بصری توانایی فرستادن پیامی رو که مردم به دنبال آن بودند رو نداشت. بادکنک ها به خاطر فاصله ی زیادی که با هم داشتند و به خاطر کم بودن کنتراست آنها با آسمان آبی دیده نمی شدند و در نتیجه تاثیر مطلوب گرفته نشد.

ایده ای که من می خواهم پیشنهاد کنم، الهام گرفته از همان ایده است، ولی بسیار ساده تر، کم خطرتر، ارزان تر، و از همه مهم تر بسیار بسیار پر اثرتر از آن بادکنک های گازیست. حتی شاید خیلی خیلی بهتر و موثرتر از الله و اکبر گفتن های شبانه باشد.

ایده ی من ساختن بادکنک های نورانی پرنده است. برای فهمیدن بهتر این ایده ابتدا نگاهی به عکس های زیر بیاندازید:
• http://www.cycnet.com/cms/2004/cycenglish/picturechina/200506/W020050617545712960146.jpg
• http://www.sciencetoymaker.org/HotAirBalloon/images/HotAirStl150/1%204.jpg
• http://www.cringel.com/files/images/adia-2007-11-22-DSC-1193-hot-air-paper-balloon-flying-in-night-thailand-koh-samui-cringel.com.jpg
• http://www.youtube.com/watch?v=LcGP0hdq13w&feature=related
• http://i53.tinypic.com/nd7p52.jpg

این بادکنک های کاغذی یا پلاستیکی بسیار ساده ساخته می شوند و بسیار ارزان هستند، و اگر تحت نظارت یک بزرگسان به هوا فرستاده شوند تقریبا می توان گفت که هیچ خطری ندارند. با دیدن عکس ها واقعا نیازی به توضیح بیشتر این ایده نیست. به نظر من همه ی مردم باید در شب های خاص که از پیش تعیین می شوند، و یا هر شب، و به ویژه در شب چهارشنبه سوری، راس ساعت ده شب، این بادکنک ها رو به هوا بفرستند!

این کار نه تنها زیباست، بلکه به خاطر زیبایی که دارد قدرت نمادین بسیار بالایی دارد، و به طبع تاثیر فوق العاده زیادی هم در بیننده ها خواهد گذاشت. از دید من دیدن چندین هزار نقاط نورانی که هم زمان تمام آسمان شهر را در بر میگیرد آنچنان حس اتحاد، هم دلی، و فراوان بودنی در دل مردم ایجاد خواهد کرد که مو را بر تن انسان راست می کند. و شب را برای دیکتاتورها به جهنم تبدیل می کند. مطمئنا فیلم ها و عکس هایی که از این شب ها به بیرون از مرزهای ایران خواهد آمد هم تاثیر نمادین شگرفی خواهد گذاشت. به علاوه ی این که این کار بار معنایی مذهبی ای را که به ناچار با الله اکبر گفتن های مردم به مخاطب های بین المللی آنها منتقل می شد، دیگر دربر نخواهد داشت. باید دقت کرد و پذیرفت که به دلیل نا آگاهی مردم دنیا از دلایل مردم ایران برای برگزیدن شعارهایی که بار معنایی مذهبی در آنها هست، برای جنبش سبز، این گونه شعارها به هیچ وجه تاثیر مثبتی در افکار عمومی دنیا ندارند، و همچنین در داخل ایران هم بسیاری هستند که ترجیح می دهند که شعارها تنها انعکاس دهنده ی اندیشه های مذهبی مردم نباشند، و یا این که به اشتباه تنها به این گونه تعبیر نشوند. به هر حال این ایده به صورت مکمل و هم زمان با الله و اکبرهای شبانه هم قابل اجراست.

ناشناس گفت...

خوبی ها:
• ساده، ارزان
• تهیه ی آسان و در دسترس همگان
• از نظر بصری بسیار زیبا و به طبع آن دارای تاثیر روانی فوق العاده عمیق، هم برای مردم، و هم برای عوامل حکومت
• زیبایی کار و گستردگی آن سبب دلگرمی و ایجاد همبستگی بسیار بالا در بین مردم می شود
• در مقایسه با طرح پیشین بادکنک های سبز، و یا حتی الله و اکبرهای شبانه بسیار موثرتر است زیرا در تاریکی شب از فاصله های بسیار دور هم قابل دیدن است
• دارای بار معنایی مذهبی نیست
• مخاطبان خارجی جنبش سبز را هم تحت تاثیر قرار می دهد
• گستردگی کار می تواند براورد خوبی از درصد مخالفان حکومت ارائه دهد. حتی در ثورت شمارش تعداد نقاز نورانی در عکس هایی که از این شب ها گرفته می شود می توان دست کم تعداد تقریبی خانواده های مخالف در هر محله را تخمین زد. (هر خانواده یک نور در تاریکی شب)
• به هیچ وجه نمی توان گفت که چه کسی دقیقا بادکنک ها را به هوا فرستاده است و یا بادکنک ها از پشت بام یا حیاط چه کسی به پرواز درآمده اند. در نتیجه امنیت بالایی دارد. در مقایسه با الله و اکبرهای شبانه که منبع و صاحب صدا مشخص است. هر چند به این دلایل نباید دست از مبارزات مدنی کشید، ولی احتیاط هم شرط است.بدی ها:
• ممکن است خطر ایجاد آتش سوزی با خود به همراه داشته باشد. به خصوص اگر از روی زمین (نه روی پشت بام یا مکانی بلند) به هوا فرستاده شود. مثلا ممکن است بادکنک به شاخه های درختی گیر کند و آن را به آتش بکشد. پس باید خیلی احتیاط کرد و حتما این کار زیر نظر یک بزرگسال انجام شود. البته با توجه به این که شعله ی این بالن ها تا هنگامی که روشن است آنها را از سطح زمین دورتر و دورتر می کند، و هر گاه شعله خاموش شد بادکنک به آرامی پایین می آید، در نتیجه خطر آتش سوزی آنقدرها هم بالا نیست. اگر هم بالا باشد، به اندازه ی خطر کشته شدن با تیر نیروهای امنیتی و یا دستگیر و شکنجه شدن توسط آنها نیست. فرستادن چنین بادکنک هایی در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی به صورت سنتی، و به طور پراکنده در اروپا و دیگر کشورها، در جشن ها و مراسم گوناگون انجام می شود. پس می توان به ایمنی بالای این کار اعتماد کرد.
• فرستادن بادکنک ها در شب هایی که باد می وزد خطرناک و تقریبا غیر ممکن است
• افرادی ممکن است با سودجویی از این ایده، و برای تخریب آن و دلایلی که شما بهتر از من میدانید جایی را به آتش بکشند. باید هم زمان باید مراقب کوچه ها و اطراف منزل خود و دارایی هایتان باشید و در صورت دیدن خرابکاران به صلاح دید خودتان با آنها برخورد کنید.

ناشناس گفت...

چگونگی ساخت:
با چندین روش گوناگون می توان چنین بادکنک هایی را ساخت. بسته به خلاقیت خودتان یا وسایلی که در دسترس دارید می توانید مناسب تری روش را برگزینید. مثلاً:

مواد مورد نیاز:
• سیم نازک بدون روکش پلاستیکی
• پنبه
• نفت سفید یا الکل (به هیچ وجه از بنزین استفاده نکنید!!! بسیار خطرآفرین است)
• کیسه پلاستیکی نسبتا بزرگ و سبک
• چسب نواری
• نی نوشابه

روش ساخت:
1. چند نی نوشابه را در هم فرو کرده به طوری که لوله ی بلندی از آنها درست شود.
2. لوله را به شکل حلقه در آورده به طوری که اندازه ی آن هم اندازه ی دهانه ی کیسه ی پلاستیکی که برای این کار داریم بشود.
3. حلقه ی ایجاد شده را در دهانه ی کیسه با کمک چسب نواری نصب می کنیم
4. نکته> باید سعی کنیم که تا جای ممکن از سنگین کردن بادکنک جلوگیری کنیم. چند قطعه چسب کافیست. اگر چیزی بهتر از نی نوشابه در دسترس دارید که بتواند دهانه ی کیسه را باز نگه دارد و از نی نوشابه سبک تر باشد از آن استفاده کنید.
5. دو قطعه سیم را به صورت به علاوه یا ضربدر (عمود بر هم) به هم متصل می کنیم.
6. مقداری پنبه را گلوله کرده (نیازی به فشرده کردن زیاده از خد پنبه نیست) و در مرکز این شکل با کمک یک قطعه سیم کوچک نصب می کنیم.
7. شکل ساخته شده را به حلقه ای که با نی ساخته ایم وصل می کنیم. به طوری که مرکز آن در مرکز دایره قرار بگیرد.
8. فاصله ی پنبه با لبه های بادکنک باید به حدی باشد که شعله ور شدن پنبه باعث سوختن لبه ها یا تغیر شکل و جمع شدن آنها در اثر حرارت نشود. درضمن محل قرار گرفتن پنبه باید تقریباً هم سطح دهانه ی بادکنک باشد (کمی پایین تر از دهانه).
9. راس ساعت ده شب به پشت بام یا مکان امن دیگری رفته و پنبه را به مقداری الکل یا نفت آغشته می کنیم و در حالی که بالای کیسه ی پلاستیکی (یا کاغذی) را در دست گرفته اید و بادکنک را آویزان نگه داشته ایم پنبه را آتش می زنیم.
10. کیسه ی بادکنک کم کم با هوای گرم پر می شود و بزرگ می شود. تا زمانی که مطمئن نشده اید که بادکنک به اندازه ی کافی گرم شده و می تواند وزن خود را تحمل کند آن را رها نکنید. وقتی احساس کردید بادکنک می تواند به پرواز در بیاید آن را به آرامی رها کنید

چند نکته ی مهم:
1. تا جایی که می توانید از ابزار سنگین برای ساخت استفاده نکنید.
2. به جای کیسه ی پلاستیکی از پاکت های سبک و بزرگ کاغذی هم می توان استفاده کرد که جلوه ی بصری زیباتری هم به این کار می دهند.
3. همیشه سعی کنید چند نفره و به کمک هم بادکنک را به هوا بفرستید تا اگر خدای نکرده مشکلی پیش آمد کسی برای کمک سریع باشد.
4. همیشه به همراه چند بزرگسال این کار را انجام دهید.
5. همیشه چند سطل آب یا وسایل خاموش کردن آتش به همراه داشته باشید.
6. اگر باد شدید می وزد هرگز این کار را انجام ندهید. نه تنها پرواز بادکنک غیر ممکن است بلکه حتی اگر پرواز کند، به خاطر اوج نگرفتن آن احتمال گیر آن کردن به درخت یا افتادن آن روی اجسام قابل سوختن و یا مردم وجود دارد.
7. اگر باد کمی می وزد، همیشه پشت به باد پنبه را آتش بزنید تا در صورت وزش باد، آتش یا خود بادکنک به طرف شما نیاید.
8. اگر پنبه ناگهان شعله ور شد نترسید و بادکنک را رها نکنید. این اتفاق هنگامی که از الکل استفاده می کنید ممکن است روی دهد.
9. این ایده را تا جایی که می توانید با دیگران به اشتراک بگزارید و و هم دیگر را از این ایده آگاه کنید. تا جایی که می توانید فواید و ضررهای این ایده را برای هم مطرح کنید و درباره ی آن بدون تعصب بحث و گفتگو کنید. در تکمیل این ایده با هم همکاری کنید و نظرات خود را در این باره منعکس و به دیگران هم انتقال دهید.
10. باید برای هماهنگی هر چه بیشتر و بهتر این پروژه از یک یا چند منبع اطلاعاتی که در دسترس همه است مانند دکتر س*ا*ز*گا*را یا وبسایت ها و وبلاگ های مربوط به ج*ن*ب*ش س*ب*ز هستند درخواست کنیم که در مورد زمان و چگونگی انجام این کار و خبررسانی در این باره تصمیم گیری کنند.
11. پیشنهاد من انجام این کار هر شب، به ویژه شب چهاشنبه سوری؛ و یا روزهای فرد هفته، تا سیزدهم فروردین می باشد. در صورت لزوم این م*ب*ا*ر*ز*ه ی بی خ*ش*و*ن*ت را می توان تا هفته ها ادامه داد.

فیلم آموزش ساخت این گونه بادکنک ها:
http://www.5min.com/Video/How-to-make-a-Paper-Hot-Air-Balloon-4080

متن آموزش ساخت این بادکنک ها به همراه عکس:
http://www.wikihow.com/Make-a-Mini-Flyable-Hot-Air-Balloon-with-Candles

اگر در اینترنت به جستجوی دستور ساخت این بادکنک ها می گردید از می توانید کلید واژه های زیر استفاده کنید
how to make hot air balloon