۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۱, دوشنبه

معرفی شرکت هایی که در مدرن سازی ایران می کوشند: شرکت eBIKEeRUN تولید کننده دوچرخه های برقی!

ایران باید به یک کشور مدرن و صنعتی و زیبا تبدیل شود! ارتش سبز در این بخش به معرفی شرکت ها و افراد ایرانی که در مدرن سازی داخل ایران می کوشند می پردازد! شرکت ها و افرادی  که مجموعه فعالیت های تجاری آنها باعث مدرن سازی و نوسازی و زیباسازی داخل ایران می شود از این به بعد توسط ارتش سبز تبلیغ می شوند! شما هم به یاری شرکت هایی که معرفی می کنیم بشتابید و در وبلاگ های خود این شرکت ها را معرفی نمایید و از آنها پشتیبانی نمایید و درباره آنها در بلاگ خود مطلب بنویسید و به وب سایت آنها لینک بدهید و به آنها کمک کنید تا در کار خود موفق شوند، تا با یاری هم کسانی را که با هزاران مشکل در داخل ایران گام در مدرن سازی و زیباسازی و نوسازی عملی آن برداشته اند را پشتیبانی کنیم تا میهن ما، ایران، به مرور زمان با انجام مدرن سازی های اساسی، کشوری مدرن و زیبا گردد! شما هم اگر شرکت هایی را می شناسید که مجموعه فعالیت های آنها منجر به مدرن سازی و نوسازی و زیباسازی ایران می شود، آنها را به ارتش سبز معرفی کنید تا نسبت به شناساندن هرچه بیشتر آنها به ایرانیان اقدام کنیم! 
 وقتی صحبت از مدرن سازی و نوسازی ایران به عمل می آید عده ای فکر می کنند که در ایران این کاری نشدنی است! اما این مورد کاملا شدنی است و تنها چیزی که لازم دارد این است که شما بیکار به گوشه ای ننشینید و غُر غُر کنید، بلکه بلند شده و طرحی نو در اندازید و گوشه ای از کار را برای مدرن سازی ایران بگیرید! مانند بنیان گذاران شرکت eBIKEeRUN در داخل ایران!

گروه eBIKEeRUN مجموعه ای فنی، مهندسی و بازرگانی که تحت پوشش شرکت مهندسی طرح گستر پویش (سهامی خاص) در زمینه تخصصی سیستم های حمل و نقل پاک فعالیت می نماید، یکی از شرکت هایی است که مجموعه فعالیت هایش منجر به مدرن سازی سیستم حمل و نقل و کمتر شدن آلودگی محیط زیستی در کشور ایران می شود و بدین ترتیب مورد توجه ارتش سبز برای تبلیغ هرچه بیشتر آن جهت مدرن سازی سیستم حمل و نقل درون شهری در ایران قرار گرفته است و برای پشتیبانی گسترده از آن در فضای مجازی به خدمت وبلاگ نویسان و کاربران اینترنت معرفی می گردد تا با حمایت از مجموعه فعالیت های مدرن این شرکت  که گام عملی در مدرن سازی ایران برداشته است، قدمی بزرگ در مدرن سازی چهره ایران برداشته شود!
دوچرخه برقی چیست؟
 دوچرخه برقی (Electric bike) یا Ebike دوچرخه ای است که به یک مجموعه الکترومکانیکی پیشرانه کمکی مجهز است. یک الکتروموتور ویژه در چرخ به نحوی تعبیه شده که صرفاً در مواقع لزوم به اراده دوچرخه سوار، نیروی پیشرانه کمکی به دوچرخه اعمال می نماید و در عین حال هیچ مزاحمتی برای رکاب زدن عادی دوچرخه سوار ایجاد نمی نماید. انرژی مورد نیاز الکتروموتور توسط باتری تامین می شود. باتری از طریق شارژر مخصوص با برق شهر در منزل یا محل کار شارژ می شود. الکتروموتور از نوع DC Brushless مجهز به گیربکس خورشیدی و کلاچ اتوماتیک می باشد که توسط یک سیستم کنترلر سوییچینگ دور و قدرت آن کنترل می شود. نمایشگرهای دیجیتالی میزان شارژ و در مدلهای پیشرفته تر سرعت و مسافت پیمایش را نشان می دهد.
 امروزه در سراسر اروپا و آمریکا و کانادا و استرالیا این تنها و تنها حمل و نقل درون شهری با دوچرخه است که مُد روز می باشد! تنهایی در اتومبیل شخصی نشستن و گاز دادن و سر و صدا تولید کردن و آلودگی محیط زیست که هنر نیست! عده ای می گویند حوصله پا زدن رکاب های دوچرخه را ندارند برای همین از اتومبیل شخصی استفاده می کنند! اما دوچرخه های برقی همه این غُر غُر کردن ها را از بین برده است و جای هیچ بهانه ای برای استفاده نکردن از دوچرخه به جای ماشین باقی نگذاشته است! بیایید در زمینه استفاده همگان از دوچرخه های برقی در ایران بیش از پیش بکوشیم و ایران مدرن و زیبای جدیدی ایجاد نماییم!

دوچرخه برقی رقیب خودروی شخصی است نه موتورسیکلت!
دوچرخه برقی هیچ شباهت عملکردی به موتورسیکلت ندارد و ابدا گزینه ای در جایگزینی موتورسیکلت ها به حساب نمی آید؛ بلکه امکاناتی جدید برای فراگیر نمودن کاربرد دوچرخه در کاربریهای روزمره می باشد.
دوچرخه برقی رقیب استفاده از خودروی شخصی و شاید تنها راه اصولی گریز از دردسرهای استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی ماننده اتوبوس و غیره است.

رفع محدودیت های دوچرخه سواری در شهرها با دوچرخه برقی
این محدودیت ها شامل موارد زیر است:
1- مسافت‌های طولانی بین مبدأ و مقصد
2- وجود شیب كه مسیرها را از یك طرف در رفت یا برگشت دشوار و طاقت فرسا می‌ نماید.
3- سرعت كم و عملكرد دینامیكی ضعیف
4- خطر تنفس شدید در مناطق با هوای آلوده
5- تعرق زیاد و نگرانی فرد از بوی بد لباس در محل كار یا تحصیل
به موارد فوق خطرات سوانح احتمالی را در شهرهای بزرگی چون تهران و تبریز و اصفهان و شیراز و مشهد و اهواز نیز می‌توان اضافه نمود اما از آنجایی كه این خطرات بسیار كمتر از مخاطرات تهدید كننده موتورسیكلت‌ها بوده، كاربری وسیع موتورسیكلت در شهرها گواه آن است كه این نگرانی نمی‌تواند عامل جدی محدود كننده كاربری دوچرخه در شهرهای كشور باشد.

و اما در مقایسه، دوچرخه برقی مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:
1- محدودیت خستگی در مسافت‌های طولانی با دوچرخه برقی وجود ندارد.
2- با وجود سیستم محرك الكتریكی عملاً مشكلی به نام شیب برای دوچرخه سوار وجود نخواهد داشت.
3- سرعت دوچرخه برقی و عملكرد دینامیكی آن دو تا سه برابر بیشتر از دوچرخه معمولی با دوچرخه سوار معمولی خواهد بود.
4- اضطراری برای ركاب زدن تند كه موجب افزایش شدت تنفس و ضربان قلب می‌گردد در مناطق آلوده وجود نداشته و دوچرخه سوار می‌تواند از آن ناحیه بدون ركاب زدن عبور كند.
5- در استفاده معمولی از دوچرخه برقی شدت تعرق هرگز بیشتر از یك پیاده روی معمولی نمی‌باشد.

پیمایش 100 کیلومتر شهری تنها با 88 تومان هزینه!
دوچرخه برقی کم استهلاک ترین و اقتصادی ترین وسیله نقلیه موتوری معرفی شده در سطح عمومی می باشد؛ این وسیله با صرف انرژی برق در حدود 0.6kWh می تواند مسافتی بیش از 30km را طی نماید. این یعنی هزینه پیمایش 100km مسافت شهری با دوچرخه برقی، با نرخ قیمت برق 44 تومان به ازای هر کیلووات ساعت، تنها 88 تومان خواهد بود. این هزینه برای یک خودروی معمولی با بنزین 700 تومانی 7000 تومان، و برای یک موتورسیکلت معمولی 2800 تومان می باشد.

تبدیل دوچرخه تان به دوچرخه برقی!
کیت دوچرخه برقی مجموعه‌ای شامل موتور الکتریکی، کنترلر، باتری، شارژر، جعبه‌ باتری و تجهیزات نصب جهت مجهز کردن دوچرخه به پیشرانه الکتریکی می‌باشد. این مجموعه در یک جعبه کامل جهت نصب روی دوچرخه خریدار به مصرف کننده تحویل داده می شود. شما دوچرخه خودتان را به دوچرخه برقی تبدیل می کنید.
موتور الکتریکی در کیت دوچرخه برقی بصورت توپی چرخ (Hub) می باشد که روی یک طوقه آلومینیمی با کیفیت مناسب پره بندی شده است. این موتور پس از جا انداختن تیوب و تایر برای طوقه در محل چرخ جلوی دو چرخه جایگزین چرخ معمولی دوچرخه می شود. جعبه باتری کیت دوچرخه برقی بسته به مدل انتخابی در پشت زین یا روی میله زیرین تنه در موقعیت قمقمه آب نصب می شود. کنترلر و سیم کشی های مربوطه نیز به نوبه خود روی دوچرخه نصب و اجرا می شود. نشانگرها و سوییچ ها و سنسورهای تنظیم سرعت نیز جزئی از مجموعه کیت دوچرخه ی برقی است که روی دوچرخه نصب می شود. تنها قطعه ای از مجموعه کیت که روی دوچرخه نصب نمی شود شارژر خودکار آن می باشد.
جعبه ی باتری در کلیه مدلها روی جای خود قفل می شود و امکان جدا شدن از بدنه دوچرخه را تنها با کلید مخصوص دارد که اهمیت آن در امنیت نگهداری از باتری به عنوان گرانترین بخش کیت می باشد.

فراموش نکنید فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در هنگام دوچرخه سواری را نیز باید در ایران جا بیاندازیم!

جهت مدرن سازی سیستم حمل و نقل درون شهری ایران از شرکت ایرانی eBIKEeRUN که گام در مدرن سازی عملی داخل ایران برداشته است در وبلاگ های خود حمایت به عمل بیاورید! ایران باید به یک کشوری مدرن و زیبا و در نهایت صنعتی تبدیل شود! و این همه تلاش جمعی و کار گروهی و کمک ما ایرانیان به مدرن سازان و زیبا کنندگان چهره ایران را می طلبد!

هیچ نظری موجود نیست: